Tooteomadused

DynamixIHT 7 olulist tooteomadust – plast versus teras

 • Kvaliteetne, läbipaistev kandurmaterjal (merevaiguvärvi) on oma mehaaniliste omaduste, nt tugevuse ja koostise poolest võrreldav kabja sarvkoega. Varbasuund on vormitud, eesmine fikseeritud kate, samuti kaarjas ühendussild (jõudusid kompenseeriv) valmistatakse kandurkehaga ühes tükis, sisse on paigutatud 8 naelakanalit.
 • Kuluvad polstrid summutavad oma kõrgelastse, vastupidava ja kulumiskindla materjaliga lööke ja vibratsioone, pehmendavad kabja mahapanekut ja säästavad sellega kabjakapsli pehmeid kudesid, samuti ka kabjakapslit ennast – erinevalt metallrauast, mis ei vähenda lööke, vaid annab need edasi, mis põhjustab sagedasti eskaleeruva vibratsiooni (moonutus hertsides). Mõlemad plastmaterjalid, eelkõige aga kandurkeha materjal on antimikroobse toimega.
 • Kandurkeha kõrguse ja kuluva polstri paksuse vaheline suhe: see on otsustav löögi summutamisel, mis – nagu tegime kindlaks arendusetapi uuringu ajal – muudab summutuse kabja mahapanekul optimaalseks. Seda ei suuda pakkuda ükski terasest/metallist või komposiidist rautis.
 • Kahekomponendilise süsteemi summutusvõrdlus – teras versus DynamixIHT tehnilised polüuretaanid (TPU-d). Sõltuvalt pinnase omadustest, eriti kõva aluspinna korral, tekitavad terasest või metallist kabjakaitsmed kabja iga mahapanekuga oma kuju, materjali kõvaduse ja raskuse tõttu suuri omavõnkeid. Need kõrgsagedusega võnked (nimetatakse ka moonutuseks) juhitakse edasi kabjakapsli sisemusse ja need võivad põhjustada ajutist lonkamist (tuima tunnet). See efekt on tuntud eelkõige kaarikuhobuste, aga ka võidusõiduhobuste puhul kabjapõletikuna (sks k Pflasterlahmheit, sillutislonkamine).
 • Tänu oma kujule, kandurkeha ja kuluva polstri vahekorrale ja kahe materjalikomponendi plastiomadustele vähendatakse neid kõrgsagedusega võnkeid (terase puhul u 850 hertsi) tunduvalt alla 100 hertsi (üle 90% löögi summutus) ja takistatakse sellega kabjapõletiku teket.
 • Graafik näitab terasest raua võnkekäitumist võrreldes DynamixIHT kahekomponendilise TPU-ga. Vertikaalselt on näha energiakogus, horisontaalselt võnke ajaline kestus. Mida lähemal üksteisele on võngete tipud, seda suurem on sagedus. Kerge on märgata, et DynamixIHT TPU-materjalid võnguvad kabja mahapanekul oluliselt lühemalt, madalama sagedusega ja nõrgemalt kui terasest rauad! Artriit, artroos, lonkamine tekivad sellise pidevalt jäsemetele ja liigestele mõjuva tõukekoormuse tõttu.
 • DynamixIHT kabjarauad toimivad ennetavalt artroosi, lonkamise ja paljude muude ortopeediliste probleemide puhul (laminiit, süstikluu probleemid, kõõlusepaistetus jne).
 • Graafikul on näha kabja mahapaneku löögi tugevus kabja mahapaneku hetkel kõval pinnasel sammu tehes ja traavimisel traditsioonilise terasest raua, rautamata kabja ja DynamixIHT PU-materjalide puhul.
 • Samuti on näha, et kabja mahapaneku löögid on metallrauaga aeglasel sammul peaaegu kuus korda suuremad kui TPU-materjalide puhul ja traavimisel suureneb terase puhul koormus seitsmekordseks.
 • Patenteeritud naelakanalid on töödeldud nii, et tagatud on peidetu naelapea (nt E-Slimi naelad). Läbipaistev kandurkeha võimaldab näha valgeviiru, nii et iga naela on võimalik sellesse täpselt naelutada.
 • DynamixIHT-l on kolm katet, üks neist asub ees fikseeritult kandurkehasse integreeritult, ülejäänud kaks, millega kaotatakse koormus naela teravikult, on lahtiselt kabjakaitsme külgedel fikseerimiseks väändumise vastu. Nõrkade, lõhenevate kabjaseinte puhul on küljekatted (klambrid) väga kasulikud.
 • Jõudusid töötleva ühendussilla ülesanne on kiilule pinnase surve nii üle kanda, et lisaverevarustus töötab hästi üle „nelja südame“, lisaks osaleb see sünkroonselt kabja mehaanikas ja hoiab rautise stabiilsena.