Gut Balancer

Soolestiku tasakaalustaja sisaldab spetsiaalseid kaitstud elusaid pärmseeni, mis hoolitsevad selle eest, et piisavalt suur hulk elusaid pärmseente rakke jõuaksid jämesoolde, aidates kaasa jämesoole funktsioonile. Ratsioonis on sisaldus määratud selliselt, et anda teiste turul olevate toodetega võrreldes kõige suuremas koguses pärmseeni, mis muudab söödalisandi äärmiselt kiiresti mõjuvaks. Gut Balancer sisaldab ka mannanoligosahhariide ja betaglükaane, mis aitavad kaasa heade bakterite kasvule ja soodustab söödas mükotoksiinide sidumist.

Soolestiku häired võivad hobustel põhjustada kõhulahtisust, nad ei püsi kaalus ega säilita vormi, kuid esineda võivad ka tõsisemad tervisehädad nagu koolikud või laminiit.

Erinevalt meist sõltub hobuste seedimine tugevalt erinevate bakterite abil jämesooles toimuvast taimse sööda kääritamisprotsessist. Muudatused söödas, stressitasemes ja kehalises koormuses võivad erinevate bakteriliikide tasakaalu paigast ära lüüa, mis omakorda võib tuua kaasa jämesoole keskkonna tasakaalu häireid ja halbade bakterite vohamist.

Mükotoksiinid on toidus ja söödas olevad levinud saasteained. Ilma laboriuuringuteta on neid raske tuvastada. Need võivad põhjustada kasvuhäireid, konditsiooni halvenemist, bakteriresistentsuse vähenemist, viirushaiguste teket ning maksa- ja neerukahjustusi, mis omakorda põhjustavad terviseseisundi halvenemist ja kehalise vormi langemist.

Gut Balancer tasakaalustajat tuleks sooletervise tagamiseks ja seedehäirete (näiteks koolikute) vältimiseks anda igapäevaselt. Lisand sobib ideaalselt ka vanematele hobustele, kehvade tulemustega isenditele ning hobustele ja ponidele, kelle konditsioon ükskõik millisel aastaajal halveneb.

Gut Balancer tasakaalustajat tuleks sööta ka ägedate seedetrakti häiretega hobustele ja ponidele, samuti perioodidel, kus seedetrakti häirete esinemise risk kasvab (kasvanud stressitase, reisimine, võistlemine, tallimuudatus, põhu- või söödamuudatus jne).